21.09.2020

Spektakularne drugie miejsce Mira w Misano

Drugi z dubletu wyścigów na torze Misano w San Marino zapewnił sporo emocji, wywrotek i jeszcze więcej niespodziewanych zwrotów akcji w walce o mistrzostwo MotoGP. Zespół Suzuki Ecstar wyjeżdża z Włoch z kolejnym podium na koncie dzięki Joanowi Mirowi, który zdobył sensacyjne drugie miejsce.

Liczący 27 okrążeń wyścig wystartował w idealnych warunkach pogodowych, pomimo ulewy, która miała miejsce jeszcze 90 minut przed startem Grand Prix Emilia Romagna. Joan Mir i Alex Rins mieli bardzo trudne zadanie startując odpowiednio z 11. i 18. pola startowego, ale obaj wystartowali dobrze i próbowali narzucić właściwe tempo wyścigowe już od początku wyścigu.

Dobrze czujący motocykl Mir zdołał już na drugim okrążeniu awansować na ósmą pozycję, a na szóstym kółku był już w pierwszej piątce wyścigu. Postawienie na średnią mieszankę opon z przodu i z tyłu okazało się właściwym wyborem. Na ósmym okrążeniu Mir zaczął zbliżać się do zawodników czołówki. Strata czasowa wynosiła już około dwóch sekund, ale Joan nie spieszył się i konsekwentnie odrabiał straty. Równa i płynna jazda sprawiła, że na pięć okrążeń przed wyścigiem Mir był już w grupie walczącej o miejsca na podium. Na trzy kółka przed metą w fantastyczny sposób wyprzedził Quartararo w walce o trzecią pozycję. Zaledwie chwilę później czysto i bez trudu poradził sobie z Polem Espargaro zajmując ostatecznie drugie miejsce w wyścigu. Świetne występy w ostatnich czterech wyścigach, w których Mir regularnie meldował się w pierwszej czwórce sprawiły, że zawodnik Suzuki na półmetku sezonu traci do lidera klasyfikacji generalnej zaledwie 4 punkty.

Wyścig był znacznie trudniejszy dla Rinsa, który miał trudności z odnalezieniem właściwej formy już od początku tego weekendu wyścigowego, pomimo znakomitego piątego miejsca w pierwszym wyścigu na torze Misano. Po starcie próbował jechać równym, solidnym tempem. Najważniejsze było zdobyć jak najwięcej punktów. Alex zakończył wyścig na 12. miejscu i wciąż utrzymuje się w walce.

“To był dobry wyścig dla Joana, ale nienajlepszy dla Alexa. Drugie miejsce zdobyte przez Mira to świetny wynik i chciałbym podziękować mu, oraz całemu zespołowi za ten rezultat i ciężką pracę. Alex nie mógł pokazać 100% swojego potencjału w drugim wyścigu na Misano, ale przeanalizujemy wszystkie dane i sprawdzimy, co możemy poprawić w następny weekend w Barcelonie.” – powiedział Ken Kawauchi, dyrektor techniczny zespołu Suzuki Ecstar.

“Co za wyścig! Po raz kolejny Joan wykonał kawał dobrej roboty. Choć startował nieco z tyłu skoncentrował i się i walczył przez cały wyścig, za co został nagrodzony kolejnym podium. Wykonał kilka wspaniałych manewrów wyprzedzania by zdobyć drugie miejsce i bardzo się z tego cieszymy. Alex nie mógł wykorzystać całego swojego potencjału, oraz potencjału motocykla i miał sporo problemów podczas wyścigu. Musimy sprawdzić co tak naprawdę się wydarzyło, ale do Barcelony jedziemy gotowi do walki i z pozytywnym nastawieniem.” – powiedział Davide Brivio, menedżer zespołu.

“To miłe uczucie być znów na podium. Wiem, że muszę znacznie poprawić swoje wyniki w kwalifikacjach i jest to coś nad czym pracujemy. Cieszę się, że zdołałem wywalczyć to podium mimo startu z jedenastego pola. Próbowałem utrzymać koncentrację i stopniowo zmniejszać straty. Ta strategia opłaciła się. Jestem bardzo szczęśliwy i mam nadzieję, że będę mógł cieszyć się z kolejnego dobrego rezultatu w następny weekend w Barcelonie!” – powiedział Joan Mir.

“Dzisiejszy wyścig był dla mnie wyjątkowo trudny, miałem problemy podczas hamowania i wchodzenia w zakręty,. Było to dużo bardziej odczuwalne w wyścigu niż podczas treningów czy kwalifikacji. Mamy teraz kilka dni zanim wrócimy na tor, tym razem w Katalonii, więc spróbujemy znaleźć rozwiązanie tych problemów. Zależy mi na znalezieniu wyjścia i nie mogę się doczekać wizyty na kolejnym torze, zwłaszcza że Barcelona to tor, który bardzo lubię i zaliczyłem tam już kilka dobrych wyścigów.” – podsumował Alex Rins.

26.10.2020

Świetny wyścig Rinsa i Mira - kolejne podwójne podium dla Suzuki

Zawodnicy zespołu Suzuki Ecstar ponownie stanęli na polach startowych toru Aragon, by walczyć o kolejny dobry rezultat podczas 23 okrążeń wyścigu o Grand Prix Teruel. Alex Rins i Joan Mir startowali z trzeciego i dwunastego pola.

Dowiedz się więcej
21.10.2020

Suzuki Boxing Night III – Polska vs. Chorwacja w Lublinie

Suzuki Motor Poland i Polski Związek Bokserski zapraszają na kolejną edycję Suzuki Boxing Night. Już w piątek, 23 października 2020 r. w Lublinie odbędzie się mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Chorwacji.

Dowiedz się więcej
19.10.2020

Podwójne podium Suzuki – Rins zwycięża, Mir liderem klasyfikacji!

Zawodnicy zespołu Suzuki Ecstar ruszali do 23 okrążeń wyścigu na torze Aragon z optymizmem i dużą pewnością siebie. Ich tempo na motocyklach było obiecujące i udało im się przekuć to na świetne wyniki. Alex Rins wygrał wyścig, a Joan Mir stanął na trzecim miejscu podium.

Dowiedz się więcej
12.10.2020

Grand Prix Francji pod znakiem minimalizacji strat

Po dwóch trudnych dniach treningowych, dzięki udanej niedzielnej sesji rozgrzewkowej zespół Suzuki Ecstar podszedł do wyścigu we Francji z dużą pewnością siebie. Zawodnicy swoją determinacją podczas 26 okrążeń Grand Prix Francji zaskoczyli zarówno zespół jak i fanów.

Dowiedz się więcej